Estetická gynekológia

Estetická gynekológia

Vzhľad intímnych partií riešia ženy stále častejšie a mnohokrát nejde len o estetické, ale aj funkčné hľadisko. Ponúkame širokú škálu výkonov na zlepšenie vzhľadu vonkajšieho i vnútorného genitálu a odstránenie problémov súvisiacich s následkami pôrodu, poranení, vrodených chýb, či starnutia.

Estetická gynekológia na klinike ESTEĽ v Košiciach poskytuje riešenie závažnejších ťažkostí, ktoré už nemožno riešiť na oddelení dermatológie. Z tohto dôvodu, Vám klinika ESTEĽ ponúka možnosť objednania sa k našej šikovnej pani doktorke MUDr. Vladimíre Balogovej, MBA, ktorá Vám milé klietky pomôže.

Plastika vagíny

Plastická operácia vagíny (vaginoplastika) spevňuje a zužuje tvar pošvy tak, aby zodpovedal pôvodnému stavu. Dochádza k omladeniu a modelácii vagíny vrátane odstránenia stresovej inkontinencie. Tieto pozitívne zmeny často vedú k zvýšeniu sebavedomia i kvality života. Žene sa zlepší aj zmyslové vnímanie a stimulácia pri pohlavnom styku. Spevnenie vagíny menšieho rozsahu vykonávame aj nechirurgicky a to pomocou lasera.

AKO PREBIEHA PLASTICKÁ OPERÁCIA VAGÍNY?

Indikácie Vplyvom spontánnych pôrodov alebo z dôvodu starnutia dochádza k ochabovaniu pošvových stien, čo môže viesť aj k nekontrolovateľnému úniku moču (stresovej inkontinencii). Plastika vagíny práve tieto problémy rieši. Vaginoplastiku je možné veľmi dobre kombinovať splastikou pošvového vchodu a úpravou svalov hrádze (perineoplastikou) alebo úpravou pyskov ohanbia (labioplastikou).

PRED VÝKONOM

Každému operačnému výkonu predchádza konzultácia s gynekologičkou, ktorá zhodnotí stav vagíny a pošvového vchodu a odporučí vám vhodný zákrok. Zároveň vám vysvetlí, ako bude vaginoplastika a následná rekonvalescencia prebiehať a aké zlepšenia je možné od výkonu očakávať.

PRIEBEH OPERÁCIE

Gynekologička odstráni prebytočné tkanivo vrátane svaloviny a zošije oblasť pomocou vstrebateľných stehov. Zároveň zúži pošvový vhod a upraví nevzhľadné jazvy po pôrodnom nastrihu.

HOJENIE PO OPERÁCII

Pár dní po výkone môžete pociťovať bolesť v operovanej oblasti, ktorú je možné zmierniť bežnými analgetikami. Prípadné opuchy odporúčame chladiť. Dbajte na zvýšenú hygienu v intímnej oblasti. Pokojový režim by mal trvať 2 týždne, potom je možné navrátiť sa k bežným aktivitám.

Plastika pyskov ohanbia

Vzhľad vonkajších orgánov je u každej ženy unikátny a nemožno povedať, ako by mala vulva správne vyzerať. Napriek tomu sa mnoho žien sťažuje, že im zväčšené pysky ohanbia prekážajú, napr. pri jazde na bicykli, nosení upnutých nohavíc alebo pri sexe. Plastika pyskov ohanbia (labioplastika) je chirurgický výkon, pri ktorom lekár upraví veľkosť a tvar pyskov ohanbia, a tým odstráni estetické i funkčné nedokonalosti.

AKO PREBIEHA PLASTICKÁ OPERÁCIA PYSKOV OHANBIA?

PRED VÝKONOM

Samotnému výkonu predchádza konzultácia s plastickým gynekológom, ktorý zhodnotí stav a dohodne sa s vami na požadovanom tvare a veľkosti.

PRIEBEH OPERÁCIE

Pri zákroku sa odstráni nadbytok tkaniva a operovanú oblasť gynekologička zošije v niekoľkých vrstvách vstrebateľnými stehmi. Rezy sú vedené tak, aby minimálne poškodili nervové zakončenie v tejto citlivej oblasti.

HOJENIE PO OPERÁCII

Po odznení anestézie môžete vnímať bolestivosť v podbrušku. Niekoľko dní po operácii môže pretrvávať slabšie krvácanie, výtok, citlivosť a mierny opuch pyskov. Po úprave pyskov ohanbia je potrebné dodržiavať pokojový režim 1 týždeň. Pohlavný styk je možný 4 týždne po operácii.

ZVÄČŠENIE PYSKOV OHANBIA

Niektoré ženy (väčšinou v období klimaktéria) trpia na asymetriu alebo ochabnutosť malých i veľkých pyskov ohanbia. Tento problém je možné behom niekoľkých minút šetrne vyriešiť aplikáciou výplňového materiálu na báze kyseliny hyalurónovej.

Liečba inkontinencie

Trápi vás povolenie panvového dna, vagíny a s tým spojený únik moču? Inkontinencia sa
môže objaviť ako dôsledok starnutia alebo následok pôrodu. Ponúkame riešenie
inkontinencie hneď niekoľkými neinvazívnymi metódami, ktoré vzájomne kombinujeme pre optimálny výsledok. Na rozdiel od operácie sú tieto metódy rýchle, jednoduché a nevyžadujú žiadnu rekonvalescenciu.

AKO PREBIEHA LIEČBA INKONTINENCIE?

 

LIEČBA KYSELINOU HYALURÓNOVOU

Výplň na báze kyseliny hyalurónovej podoprie močovú trubicu a zamedzí samovoľnému
úniku moču. Ošetrenie je vhodné pre všetky vekové kategórie a doba aplikácie je obvykle do 30 minút. Účinok kyseliny hyalurónovej odznie spravidla po 12-18 mesiacoch, ale pri
opakovaní sa pôsobenie predlžuje. Liečba inkontinencie kyselinou hyalurónovou nevyžaduje dlhšiu rekonvalescenciu.

NEINVAZÍVNA LIEČBA

Inkontinenciu riešime aj kombináciou neinvazívnych ošetrení. Laser na ošetrenie inkontinencie spevní tkanivo v oblasti genitálií a okolia močovej trubice. Močový mechúr získa späť stratenú oporu a ťažkosti s únikom moču vymiznú.

BOLESTIVOSŤ

Obe ošetrenia sú nebolestivé a nevyžadujú žiadnu špeciálnu prípravu. Liečba inkontinencie kyselinou hyalurónovou sa vykonáva v lokálnom znecitlivení, laserové ošetrenie nie je bolestivé vôbec a nie je potrebná žiadna anestézia. Po ošetrení je možné odísť okamžite domov.

INDIKÁCIA

Liečba inkontinencie bez operácie je vhodná najmä pre pacientky trpiace stresovou
inkontinenciou I. stupňa, tá je spôsobená predovšetkým ochabnutím svalov panvového dna.

Omladenie intímnych partií

Rejuvenizácia intímnych partií je komplexné omladenie, ktoré napravuje uvoľnenie pošvy a nedostatočnú podporu hrádze spravidla spôsobenú vaginálnymi pôrodmi. Navracia pošve jej pôvodný tvar a funkčnosť, upravuje pošvový vchod a spevňuje svaly panvového dna a oblasť hrádze. Pri operatívnom omladení genitálií je možné upraviť veľkosť a tvar pyskov ohanbia či odstrániť prípadné hyperpigmentácie.

AKO PREBIEHA OMLADENIE INTÍMNYCH PARTIÍ?

Rejuvenizácia genitálií kombinuje niekoľko výkonov plastickej gynekológie: spevnenie vagíny (vaginoplastiku) s úpravou pošvového vchodu na úrovni kože a sliznice prípadne aj hlbších vrstiev a plastikou svalov hrádze (perineoplastikou).

PRIEBEH OPERÁCIE

Omladenie genitálií trvá cca 1 hodinu. Plastická gynekologička zúži a spevní pošvovú stenu, pošvový vchod a vykoná plastiku hrádze a prípadne upraví nevzhľadné jazvy po pôrodnom nástrihu.

REKONVALESCENCIA

Po výkone môžete vnímať prechodnú bolestivosť v podbrušku. Niekoľko dní po prepustení môže pretrvávať slabšie krvácanie, citlivosť a mierny opuch. 1 týždeň po operácii dodržujte pokojový režim. Pohlavný styk je možný o 4 týždne.

NECHIRURGICKÉ OMLADENIE INTÍMNYCH PARTIÍ

Neinvazívnu rejuvenizáciu genitálií možno v menej závažných prípadoch vykonať v kombinácii s aplikáciou kyseliny hyalurónovej. Vďaka prehriatiu slizníc laserovým
lúčom dochádza k regenerácii tkanív a slizníc, novotvorbe kolagénu a celkovému zlepšeniu ošetrovanej oblasti vnútorného aj vonkajšieho genitálií.

RIEŠENIE INTÍMNYCH ŤAŽKOSTÍ

Suchá vagína, pocity pálenia v pošve, chronické pošvové zápaly alebo napríklad bolesti v
intímnych partiách, ktoré majú najrôznejšiu príčinu, riešime hneď niekoľkými šetrnými
metódami, ktoré vzájomne kombinujeme pre optimálny výsledok. Ide o nebolestivé
jednoduché ošetrenia, ktoré nevyžadujú žiadnu rekonvalescenciu a väčšinou ani podanie
anestézie.

CHRONICKÉ ZÁPALY

Chronické zápaly v oblasti pošvy trápi mnoho žien, ktoré sú opakovane nútené podstúpiť
medikamentóznu liečbu. Veľmi dobrým riešením je ošetrenie laserom, ktorý prehreje
vnútornú oblasť genitálií a pôsobením tepelnej energie obnoví slizničný povrch, naštartuje
tvorbu kolagénu a navráti prirodzenú bakteriálnu rovnováhu. Ošetrenie je nebolestivé a
nevyžaduje žiadnu anestéziu.

SUCHOSŤ V POŠVE A PÁLENIE

Pocit suchosti vagíny trápi množstvo žien nielen po menopauze, ale aj skôr. Riešením je
aplikácia kyseliny hyalurónovej do intímnych partií. Kyselina hyalurónová na seba viaže vodu a prirodzene zvlhčuje slizničné tkanivá. Ďalším riešením je laser, ktorý podporí tvorbu kolagénu a správny tok krvi, pocity sucha aj nimi spôsobené pálenie po nebolestivom ošetrení odznejú.

BOLESTIVÉ JAZVA PO NÁSTRIHU A BOLESŤ PRI SEXE

Pri vyšetrení gynekologička odhalí príčinu bolestí intímnych partií a určí najvhodnejší spôsob ich odstránenia. Jazvu po nastrihnutí môžeme neinvazívne zjemniť rádiofrekvenciou či laserom, odstrániť bolesť aplikáciou kyseliny hyalurónovej alebo chirurgicky upraviť vytnutím jazvy. Príčin bolestivého pohlavného styku je viac, napr. poranenia pri pôrode alebo suchosť pri menopauze, ktoré sa opäť dajú riešiť chirurgicky aj neinvazívne.

Suchosť v intímnych partiách

U nás riešime tie najcitlivejšie intímne problémy, medzi ktoré patria zmeny spojené s
menopauzou, prípadne vrodené indispozície. Liečba ťažkostí s pocitom sucha a pálenia v
oblasti vagíny je pritom jednoduchá, neinvazívna, nevyžaduje operáciu ani zdĺhavú
rekonvalescenciu. Neváhajte sa obrátiť na náš diskrétny personál.

INDIKÁCIA

Liečba nedostatočnej vaginálnej sekrécie, svrbenie, dyspareunia sa najčastejšie prejavuje v dôsledku poklesu hladiny hormónov v období menopauzy. Neinvazívna liečba lasermi alebo aplikáciou kyseliny hyalurónovej je však vhodná pre pacientky všetkých vekových kategórií, ktorým suchosť komplikuje napríklad sexuálny život či spôsobuje nepríjemné pocity pri športe.

APLIKÁCIA KYSELINY HYALURÓNOVEJ

Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, ktorá má schopnosť viazať na seba vodu.
Injekčnou aplikáciou (v lokálnom znecitlivení) do oblasti pošvového vchodu zvlhčí
problematickú oblasť a zamedzí pocitom sucha. Efekt trvá 12 -18 mesiacov, po opakovaných aplikáciách aj dlhšie. Po ošetrení nie je potrebná dlhšia rekonvalescencia, pohlavný styk je možný už po 4 hodinách od výkonu.

LIEČBA VAGINÁLNEJ SUCHOSTI LASEROM

Laser so špeciálnym vaginálnym nástavcom zmierňuje niektoré príznaky spojené s vaginálnou atrofiou, medzi ktoré práve patrí nedostatočná lubrikácia vagíny, svrbenie vonkajších rodidiel, a dokonca aj bolesti pri pohlavnom styku. Prehriatím vrstiev pošvovej steny stimulujeme nervové zakončenia, a tak zlepšíme libido a sexuálne uspokojenie.

PO OŠETRENÍ

Neinvazívne výkony, medzi ktoré patrí aplikácia kyseliny hyalurónovej aj prístrojové ošetrenie nevyžadujú špeciálnu rekonvalescenciu. Po ošetrení laserom sa odporúča sexuálna abstinencia zhruba 10 dní. Ošetrenie je možné zopakovať podľa potreby.

Plastika panenskej blany

U nás riešime tie najcitlivejšie intímne problémy, medzi ktoré určite patrí spriechodnenie
alebo naopak obnova panenskej blany (hymenu). Táto operácia je často vykonávaná z
náboženských alebo kultúrnych dôvodov, ale najmä u mladších klientiek môže byť indikácia tiež zdravotná a väčšinou sa prejaví s nástupom menštruácie.

INDIKÁCIA

Hymenoplastika je výkon vedúci k rekonštrukcii v oblasti pošvového vchodu s dôrazom na obnovenie panenskej blany (hymenu). Vykonáva sa z dôvodov vrodenej nepriechodnosti, ktorá sťažuje zavedenie tampónu, pohlavný styk a spôsobuje hromadenie menštruačnej krvi, alebo z náboženských či rituálnych dôvodov.

PRED OPERÁCIOU

Každému operačnému výkonu predchádza konzultácia s plastickou gynekologičkou, ktorá
zhodnotí stav vagíny a pošvového vchodu a odporučí vám vhodný postup. Zároveň vám
vysvetlí, ako bude hymenoplastika a následná rekonvalescencia prebiehať a aké zlepšenia je možné od výkonu očakávať.

PRIEBEH HYMENOPLASTIKY

Pri hymenoplastike spojí chirurg jednotlivé segmenty poškodenej panenskej blany alebo
riasenia, zošije sliznice pošvového vchodu, a tým znovu vytvorí neúplnú prekážku, ktorá je známa ako panenská blana (hymen).

HOJENIE PO OPERÁCII

Pri štandardnom priebehu operácie je možné prepustenie cca 2-4 hodiny po zákroku alebo podľa odporúčania lekára. Po výkone neodporúčame väčšiu fyzickú námahu cca 1 týždeň a pohlavný styk cca 4 týždne. Vhodné sú časté oplachy formou sprchovania.

PRP TERAPIA

PRP alebo terapia obohatená o krvné doštičky, je revolučná metóda využívajúca vlastnú
krvnú plazmu pacienta, ktorú lekár aplikuje do sliznice maternice. Táto plazma je obohatená o vysokú koncentráciu trombocytov, čo sú bunky obsahujúce rastové faktory. Tieto faktory prispievajú k regenerácii tkanív a posilňujú sliznicu maternice, čo je kľúčové pre úspech IVF a implantácie embryí.

PRE KOHO JE TERAPIA VHODNÁ?

Táto terapia je vhodná pre ženy, ktoré sa podrobujú IVF, či už s vlastnými alebo darovanými embryami. Je odporúčaná aj ženám s opakovanými potratmi, nízkou citlivosťou sliznice maternice, alebo pre tie, ktoré horšie reagujú na hormonálnu terapiu.
Kombinácia je vhodná aj ako príprava na prirodzené otehotnenie.

AKO PREBIEHA OŠETRENIE?

Ošetreniu predchádza konzultácia so špecializovaným gynekológom. PRP terapia začína
odberom malého množstva krvi od pacienta, z ktorej je následne získaná koncentrovaná
plazma. Táto plazma je potom aplikovaná do sliznice maternice.

IMG_4164
IMG_4163

LASEROVÁ PROCEDURA LADYLIFT®

Nová a inovatívna technológia, ktorá kombinuje pôsobenie infračerveného lasera a
vaginálneho nástavca na urýchlenie produkcia a remodelácia kolagénu v sliznici.
Vek a svalová záťaž často vedú k atrofickému procesu v ženských pohlavných orgánoch,
ktorý pri nedostatočnej liečbe môže viesť k suchosti a k problémom pri pohlavnom styku,
častému svrbeniu a páleniu v intímnych partiách, ochabnutosti a úniku moču.
Hlavnou príčinou je strata tonusu pošvovej sliznice.

Pôsobenie vlnovej dĺžky prístroja Ladylift® v kombinácii s ručnou jednotkou a riadeným
radiálnym žiarením s biomodulačným účinkom stimuluje kolagenogenézu a regeneruje epitel a spojivové tkanivo. Toto priame pôsobenie na vaginálne svaly vedie k obnoveniu tonusu, pružnosti a rehydratácii, čím sa výrazne zmierňujú príznaky menopauzy. Pôsobí priaznivo aj na drobné úniky moču a obnovuje normálnu funkciu močových ciest.
Systém Ladylift® s diódovým laserom má tú výhodu, že je šetrný k tkanivám pošvovej
sliznice, pretože pôsobí hlbšie a nespôsobuje povrchové poškodenie teplom.
Cielené kruhové žiarenie prostredníctvom ručnej jednotky Ladylift® umožňuje bezbolestné ošetrenie pacientok a lekárovi poskytuje absolútnu istotu správneho dávkovania energie laserového zdroja na celú pošvovú stenu.

Špeciálny softvér a niekoľko typov nástavcov (ručných jednotiek) umožňujú tiež
mikrochirurgické zákroky na vnútornej i vonkajšej strane vulvy a estetické mikrochirurgické zákroky.

Aplikácia:

 • GSM – Genitourinárny menopauzálny syndróm
 • Vaginálna atrofia
 • Vaginálna ochabnutosť
 • Patológie spojené s popôrodnými zmenami
 • Vaginálna rejuvenácia
 • HPV (ľudský papilomavír)
 • Cysty
 • Ošetrenie jaziev
 • Suchosť
 • Svrbenie

Výhody:

 • Úplne ambulantný zákrok bez anestézie
 • Prakticky žiadne vedľajšie účinky
 • Účinný a bezbolestný
 • Neinvazívne

LIEČBA LICHEN PRP TERAPIOU

Čo to je lichen sclerosus?

Lichen sclerosus et atrophicus je chronické kožné ochorenie, ktoré sa vyznačuje škvrnami svetlo zafarbenej kože. Poškodené časti kože môžu časom strácať aj svoju elasticitu. Obvykle sa vyskytuje v oblasti genitálií a konečníka.

Najčastejšie prejavy ochorenia

Lichen sclerosus sa prejavuje škvrnitými bielymi zmenami na koži v okolí genitálií a konečníka (v vzácnejších formách aj inde na tele). Po určitej dobe môže koža zbelieť, stenčiť sa a zvrásniť. Z tohto dôvodu sa pohlavný styk môže stať bolestivým. Najčastejším príznakom ochorenia je silné svrbenie, ktoré môže byť tak intenzívne, že v noci ruší spánok. Lichen sclerosus je v podstate ochorenie na rozhraní dvoch chorôb – “lichen” je všeobecný názov pre skupinu chronických ochorení s poruchou rohovatenia kože (podobný princíp má aj lupienka ) a “sklerodermia”, čo je ochorenie, keď koža tuhne (stráca elasticitu), “atrofuje” . Tieto tri odborné slová nám dávajú dohromady celý názov – lichen sclerosus et atrophicus.

Ako lichen sclerosus liečiť?

Rovnako ako neexistujú presné dôvody vzniku, neexistuje ani liečba, ktorá by toto ochorenie úplne vyliečila. Poznáme iba cesty, ako zmierniť nepríjemné pocity a ako zabrániť ďalšiemu šíreniu. Preto je dôležité začať s liečbou včas. Z lekárskej praxe vieme, že toto ochorenie býva spravidla diagnostikované až s niekoľkoročným oneskorením, kedy už došlo na koži k nevratným zmenám. Lichen sclerosus je často zamieňaný s plesňovou infekciou, ktorej liečba však nemá na toto ochorenie žiadny účinok. Ak teda objavíte akékoľvek zmeny na koži v okolí genitálií a konečníka, lekár vám odoberie vzorku tkaniva, aby sa ubezpečil o pôvode týchto zmien.

Klinika ESTEĽ Vám ponúka možnosť liečby PRP terapiou.

PRP alebo terapia obohatená o krvné doštičky, je revolučná metóda využívajúca vlastnú krvnú plazmu pacienta, ktorú lekár aplikuje do sliznice maternice. Táto plazma je obohatená o vysokú koncentráciu trombocytov, čo sú bunky obsahujúce rastové faktory. Tieto faktory prispievajú k regenerácii tkanív.

Procedúra sa skladá z 3 častí:

 1. aplikácia,
 2. aplikácia o 4 až 6 mesiacov,
 3. aplikácia o rok.

Nález je potrebné histologicky verifikovať, je možné histológiu spraviť aj na našej klinike ESTEĽ, prípadne klient už môže prísť s histologickým nálezom od svojho ošetrujúceho lekára.

LIEČBA LICHEN PRP TERAPIOU
Čo to je lichen sclerosus?
O-Shot vs. G-Shot: Pochopenie rozdielov

O-Shot a G-Shot

Procedúry pre sexuálne zdravie žien sú čoraz žiadanejšie, rovnako ako túžba dozvedieť sa viac o špecifikách týchto postupov. Takéto postupy sú navrhnuté tak, aby zlepšili sexuálne skúsenosti žien a môžu pomôcť ženám znovu získať dôveru v spálni aj mimo nej. Môžete počuť termíny O-Shot a G-Shot používané ako liečba vaginálneho omladenia. Aj keď sú obe účinné možnosti, sú odlišné.

Ktorý je pre vás ten pravý? O-Shot a G-Shot na klinike ESTEĽ v Košiciach

Rozhodnutie medzi O-Shot a G-Shot závisí od vašich individuálnych cieľov a potrieb. Ak hľadáte celkové posilnenie sexuálnej reakcie a riešenie problémov ako suchosť, nízka lubrikácia a ťažkosti s dosiahnutím orgazmu, O-Shot môže byť dobrou voľbou. Ak je vašim primárnym cieľom zintenzívniť vaginálne orgazmy a zvýšiť citlivosť G-spotu, G-Shot môže byť vhodnejšou možnosťou.

Čo je O-Shot?

O-Shot je v podstate skratka pre „Orgazm“ Shot, ktorá používa plazmu bohatú na krvné doštičky (PRP) pacienta odobratú z krvi a potom vstreknutú priamo do klitorisu a vnútri vagíny. PRP stimuluje kmeňové bunky na zvýšenie prietoku krvi a podporu zdravého rastu tkanív. Liečba sa opakuje každý rok, aby sa dosiahli optimálne výsledky.

ČO MÔŽETE OČAKÁVAŤ POČAS O-SHOTU?

Postup O-Shot je jednoduchý. Pacient začína procedúru odberom krvi. Krv sa potom umiestni do odstredivky, ktorá produkuje PRP. Po úspešnej extrakcii PRP sa potom vstrekne do klitorisu a hornej vagíny.

Pacienti zvyčajne nepociťujú žiadnu bolesť, pretože miesta vpichu sú úplne znecitlivené. Tento proces je prakticky bezbolestný, iba u niektorých pacientov sa v mieste vpichu injekcie vyskytne menšie zovretie alebo pocit tepla. Celý proces od začiatku do konca trvá približne 30 minút.

O-SHOT KOMPLIKÁCIE

Vedľajšie účinky a komplikácie pri tejto sú hlásené minimálne. Niektorí pacienti hlásia bolesť, opuch a necitlivosť v blízkosti miesta vpichu O-výstrelu trvajúcu až jeden týždeň po zákroku. Väčšina pacientov nemá ale žiadne vedľajšie účinky. Naša pani doktorka Vám poskytne podrobný prehľad toho, čo by ste mali robiť, ak sa u vás vyskytnú akékoľvek komplikácie.

VÝSLEDKY O-SHOTU SA LÍŠIA.

Výsledky O-výstrelu sa líšia. Mnohé faktory, vrátane veku, hormónov a iných zdravotných stavov môžu ovplyvniť výsledok. Uvádza sa, že takmer 50% žien bude vnímať okamžité výsledky, zatiaľ čo iné ženy nezaznamenajú žiadne výrazné zmeny bezprostredne po liečbe. Niektoré z najpriaznivejších hlásených výsledkov zahŕňajú:

 • Zvýšená schopnosť mať vaginálny orgazmus
 • Zvýšená citlivosť
 • Zvýšené vzrušenie
 • Mladistvý vzhľad
 • Zlepšenie inkontinencie moču

Dosiahnutie konečných výsledkov zvyčajne trvá približne tri mesiace. Ženy môžu začať pociťovať zmeny pocitov po 3-7 dňoch po liečbe a nové tkanivo sa potom vyvinie asi o týždeň neskôr. Výsledky zvyčajne trvajú približne 14-18 mesiacov.

O-Shot a G-Shot

Čo je G-Shot?

Pri procedúre G-Shot sa vstrekuje kyselina hyalurónová do bodu Grafenberg alebo bodu G. Bod G je citlivá oblasť prednej vaginálnej steny, ktorá môže byť stimulovaná počas sexuálnej aktivity. Ženy, ktoré majú ťažkosti s dosiahnutím orgazmu, môžu vyhľadať túto konkrétnu liečbu, pretože injekcia kyseliny hyalurónovej zvyšuje citlivosť na oblasť. Nie je to však liečba sexuálnej dysfunkcie alebo nízkej sexuálnej túžby. Je navrhnutý jednoducho tak, aby zvýšil stimuláciu, aby sa ľahšie dosiahol orgazmus.

ČO MÔŽETE OČAKÁVAŤ POČAS ZÁKROKU G-SHOT?

V priebehu celej procedúry bude pacientka ležať na chrbte s nohami v strmeňoch. Potom lekár lokalizuje bod G v smere pacienta. Lokálne anestetikum sa vstrekne priamo do vaginálnej steny pred kyselinou hyalurónovou. Pacienti môžu byť požiadaní, aby sa vyhli sexuálnej a fyzickej aktivite asi štyri hodiny po zákroku.

G-SHOT A VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Vedľajšie účinky G-Shot sú zvyčajne mierne a môžu zahŕňať mierne krvácanie a menšiu bolesť. Niektorí pacienti môžu vyžadovať deň odpočinku, zatiaľ čo iní môžu pokračovať v normálnych činnostiach niekoľko hodín po liečbe. Váš lekár pravdepodobne navrhne, aby pacienti počúvali svoje telo a dokončili fyzické úlohy, ako sú schopní. 

Ako už bolo spomenuté, môže sa vyskytnúť menšia bolesť a krvácanie, ale to je v rámci normy typických vedľajších účinkov. Závažnejšie vedľajšie účinky a komplikácie môžu zahŕňať problémy s retenciou moču, pocit sexuálneho vzrušenia, hematúria, UTI, tvorba jaziev, bolesť panvy a konštantná vaginálna vlhkosť.

OČAKÁVANÉ VÝSLEDKY G-SHOT

Výsledky sa môžu líšiť. Zvýšenie sexuálnych pocitov zvyčajne trvá približne tri až štyri mesiace. V tom čase bude potrebné podať ďalšiu dávku, aby sa dosiahli požadované výsledky. Majte na pamäti, že G-shoty neliečia nízku sexuálnu túžbu alebo sexuálnu dysfunkciu.

Ktorá procedúra je pre Vás vhodná?

G-Shoty a O-Shoty majú svoje výhody. G-shoty sú najlepšie opísané ako zlepšenie sexuálneho zážitku vnútorne na bode G a G-Shot sa vstrekuje do klitorisu a tiež do vnútra vagíny. Ženy, ktoré zápasia s lubrikáciou alebo stimuláciou, môžu uprednostňovať O-Shot, zatiaľ čo ženy, ktoré zápasia s penetračným orgazmom, môžu uprednostniť G-Shot.

Ako vidíte, obe liečby zlepšujú sexuálne zdravie, ale sú trochu odlišné v procese liečby a v tom, ako dlho trvajú. Líšia sa tiež v oblastiach tela, ktoré sú stimulované. Ženy, ktoré uvažujú o niektorej z týchto liečebných postupov, by mali prediskutovať špecifiká so svojím lekárom. Rôzne faktory určia, ktoré riešenie je pre vás to pravé.

Máte viac otázok?

Sexuálne zdravie žien je nevyhnutné. Ženy sa čoraz viac zaujímajú o spôsoboch liečby, ktoré môžu použiť na zlepšenie svojich sexuálnych skúseností. Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa sexuálneho zdravia žien, kontaktujte nás ešte dnes. Na klinike ESTEĽ je našou prioritou byť podporou pre všetkých našich pacientov. Kontaktujte nás ešte dnes a dohodnite si termín svojej konzultácie s pani doktorkou.